Movies That Changed Me by Strangebird

Movies That Changed Me

# Movie Title Rating Overall Add
1. Show Boat (1951) 4.0/4 2.6/4
2. 12 Angry Men (1957) 4.0/4 3.4/4
3. To Kill a Mockingbird 4.0/4 3.3/4
4. South Pacific N/A 2.6/4
5. The Incredible Mr. Limpet 3.0/4 2.2/4
6. Gentleman's Agreement 3.5/4 2.8/4
7. The Children's Hour 3.0/4 2.6/4
8. Sandcastles 3.0/4 1.8/4
9. Buster and Billie 3.0/4 2.4/4
10. The Godfather 4.0/4 3.5/4
11. The Elephant Man 4.0/4 3.2/4
12. My Bodyguard 3.5/4 2.8/4
13. Alien 4.0/4 3.3/4
14. Midnight Express 4.0/4 3.1/4
15. The Hitcher (1986) 3.5/4 2.8/4
16. The Accused (1988) 4.0/4 3.0/4
17. Philadelphia 3.0/4 3.0/4
18. Good Night, and Good Luck 3.5/4 3.0/4
19. Before Night Falls 3.5/4 2.7/4
20. Salvador 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name