My Favorite films of 1992 by Lee

My Favorite films of 1992

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Few Good Men 4.0/4 3.0/4
2. Hoffa 4.0/4 2.5/4
3. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
4. The Last of the Mohicans (1992) 4.0/4 3.0/4
5. Gladiator (1992) 4.0/4 2.3/4
6. Glengarry Glen Ross 4.0/4 3.0/4
7. My Cousin Vinny 4.0/4 2.9/4
8. Scent of a Woman (1992) 4.0/4 2.9/4
9. Deep Cover (1992) 3.5/4 2.7/4
10. Dracula (1992) 4.0/4 2.9/4
11. Lethal Weapon 3 4.0/4 2.7/4
12. Boomerang (1992) 4.0/4 2.2/4
13. Juice 4.0/4 2.8/4
14. Sneakers 4.0/4 2.8/4
15. Basic Instinct 3.0/4 2.6/4
16. Under Siege 4.0/4 2.4/4
17. Of Mice and Men (1992) 4.0/4 2.9/4
18. Patriot Games 4.0/4 2.8/4
19. The Hand That Rocks the Cradle (1992) 4.0/4 2.5/4
20. Freejack 2.5/4 2.1/4
21. Wayne's World 3.0/4 2.8/4
22. Forever Young (1992) 3.0/4 2.5/4
23. Rapid Fire 3.0/4 2.4/4
24. White Men Can't Jump (1992) 3.0/4 2.6/4
25. Universal Soldier 3.0/4 2.1/4
26. A League of Their Own 4.0/4 2.9/4
27. School Ties 3.0/4 2.8/4
28. The Bodyguard (1992) 3.0/4 2.3/4
29. Encino Man 3.0/4 2.2/4
30. Pet Sematary II 2.5/4 1.9/4
31. Leap of Faith (1992) 3.0/4 2.5/4
32. Single White Female 2.5/4 2.4/4
33. Unlawful Entry 2.5/4 2.5/4
34. Sleepwalkers (1992) 2.5/4 2.1/4
35. Lorenzo's Oil 3.0/4 2.7/4
36. Trespass (1992) 2.5/4 2.0/4
37. Batman Returns 2.5/4 2.7/4
38. Kuffs 2.0/4 2.3/4
39. The Mighty Ducks 2.5/4 2.5/4
40. Alien 3 2.0/4 2.5/4
41. Where the Day Takes You 3.0/4 2.5/4
42. Passenger 57 2.5/4 2.4/4
43. Buffy the Vampire Slayer 2.0/4 2.3/4
44. Far and Away 2.5/4 2.5/4
45. The Babe (1992) 2.0/4 2.1/4
46. Poison Ivy (1992) 2.0/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name