Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Practical Magic | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | 50 First Dates | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Sweet Home Alabama | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Cold Mountain | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Shrek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Vow (2012) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Men in Black 3 | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Magic Mike | N/A | 2.6/4 | |
| 10. | The Help | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Crazy, Stupid, Love. | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Water for Elephants | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Friends with Benefits | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Paul | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | In Time | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Rio (2011) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Just Go With It | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Final Destination 5 | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 20. | Cars 2 | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Scream 4 | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | One Day | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 23. | Mr. Popper's Penguins | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 24. | Inception | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 25. | Toy Story 3 | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 26. | How to Train Your Dragon (2010) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 27. | The King's Speech | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 28. | Shutter Island | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 29. | Tangled (2010) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 30. | The Social Network | 1.0/4 | 3.1/4 | |
| 31. | Black Swan (2010) | 2.5/4 | 3.0/4 |



