Top Thriller
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fatal Attraction | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Dressed to Kill (1980) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Misery | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Blow Out (1981) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Good Son | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Jagged Edge | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Flightplan | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | The Brave One (2007) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Mean Season | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Jennifer Eight | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Hide and Seek (2005) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 13. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Blackout (1978) | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 15. | Kiss the Girls | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Along Came a Spider | 3.5/4 | 2.4/4 |



