Ms Glass' favorites by Nicole

Ms Glass' favorites

# Movie Title Rating Overall Add
1. Headhunters ( Hodejegerne ) N/A 2.8/4
2. The Lucky One (2012) N/A 2.6/4
3. Think Like a Man N/A 2.8/4
4. The Hunger Games 4.0/4 2.9/4
5. Prometheus (2012) 4.0/4 2.8/4
6. Se7en 3.5/4 3.3/4
7. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
8. Casino 3.5/4 3.2/4
9. 12 Monkeys 3.5/4 3.1/4
10. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
11. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
12. Schindler's List N/A 3.4/4
13. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
14. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
15. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
16. 12 Angry Men (1957) 3.5/4 3.4/4
17. The Green Mile 4.0/4 3.3/4
18. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
19. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
20. The Pianist N/A 3.2/4
21. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
22. Shaun of the Dead 1.0/4 3.1/4
23. Stand by Me 4.0/4 3.2/4
24. The Breakfast Club 3.0/4 3.2/4
25. Platoon 4.0/4 3.2/4
26. Labyrinth (1986) 3.5/4 2.9/4
27. A Beautiful Mind 4.0/4 3.1/4
28. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
29. As Good as it Gets 4.0/4 2.9/4
30. Reservoir Dogs 3.0/4 3.3/4
31. Unforgiven (1992) 3.5/4 3.3/4
32. The Godfather 4.0/4 3.5/4
33. A Few Good Men 3.5/4 3.0/4
34. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
35. Night of the Living Dead (1968) 3.5/4 3.1/4
36. Apocalypse Now 3.0/4 3.3/4
37. Slumdog Millionaire N/A 3.1/4
38. Snow White and the Huntsman N/A 2.6/4
39. House of 1,000 Corpses N/A 2.5/4
40. The Apparition (2012) N/A 1.8/4
41. The Possession (2012) N/A 2.4/4
42. Resident Evil: Retribution N/A 2.3/4
43. The Departed 0.5/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name