Johnny Depp by synapsee7

Johnny Depp

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.0/4 2.8/4
2. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 4.0/4 2.7/4
3. Charlie and the Chocolate Factory 3.5/4 2.6/4
4. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 4.0/4 2.7/4
5. Edward Scissorhands 4.0/4 3.1/4
6. The Lone Ranger (2013) 3.0/4 2.5/4
7. Dark Shadows 4.0/4 2.4/4
8. 21 Jump Street 3.0/4 2.9/4
9. The Rum Diary N/A 2.1/4
10. Rango (2011) 2.5/4 2.8/4
11. The Tourist (2010) 1.5/4 2.5/4
12. Alice in Wonderland (2010) 2.5/4 2.6/4
13. Public Enemies 4.0/4 2.7/4
14. The Imaginarium of Doctor Parnassus 2.0/4 2.5/4
15. The Libertine (2005) N/A 2.3/4
16. Finding Neverland N/A 2.9/4
17. ...And They Lived Happily Ever After ( Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants ) N/A 2.7/4
18. Secret Window N/A 2.4/4
19. Once Upon a Time in Mexico N/A 2.6/4
20. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
21. From Hell N/A 2.6/4
22. Blow 2.0/4 2.9/4
23. Chocolat (2000) 4.0/4 2.9/4
24. Before Night Falls N/A 2.7/4
25. The Man Who Cried N/A 2.4/4
26. Sleepy Hollow N/A 2.8/4
27. The Astronaut's Wife N/A 2.2/4
28. The Ninth Gate N/A 2.5/4
29. Fear and Loathing in Las Vegas N/A 3.0/4
30. Arizona Dream N/A 2.6/4
31. Benny & Joon N/A 2.8/4
32. The Brave (1997) N/A 2.2/4
33. Cannes Man N/A 2.8/4
34. Corpse Bride 2.0/4 2.8/4
35. Cry-Baby N/A 2.5/4
36. Dead Man N/A 2.9/4
37. Deep Sea (2006) N/A 2.2/4
38. Don Juan de Marco N/A 2.4/4
39. Donnie Brasco N/A 2.9/4
40. Ed Wood N/A 3.0/4
41. Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson N/A 2.9/4
42. Gypsy Caravan: When the Road Bends N/A 2.2/4
43. Into the Woods (2014) 2.5/4 2.7/4
44. Joe Strummer: The Future is Unwritten N/A 2.7/4
45. Nick of Time N/A 2.6/4
46. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
47. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales N/A 2.6/4
48. Platoon N/A 3.2/4
49. Private Resort N/A 2.3/4
50. The Source (1999) N/A 1.7/4
51. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) N/A 2.9/4
52. Transcendence N/A 2.3/4
53. What's Eating Gilbert Grape N/A 3.1/4
54. When You're Strange N/A 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name