Top Ten Films of 2012
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Silver Linings Playbook | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Cloud Atlas | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Killer Joe | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | End of Watch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Sacrifice ( Zhao shi gu er ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Cabin in the Woods | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Dark Knight Rises | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Sessions, The ( Six Sessions ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Damsels in Distress | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 |



