Four Star Films of 2018 (in Alphabetical Order)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Avengers: Infinity War | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Bad Times at the El Royale | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Batman: Gotham by Gaslight | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Black Panther (2018) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | BlacKkKlansman | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Blindspotting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Borg vs McEnroe | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Burning ( Beoning ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Christopher Robin | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Constantine City of Demons: The Movie | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | The Death of Stalin | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Eighth Grade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | First Man | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Hereditary | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | The House That Jack Built (2018) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Incredibles 2 | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Mission: Impossible - Fallout | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | A Prayer Before Dawn | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 19. | Ready Player One | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 20. | Roma | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 21. | Sicario: Day of the Soldado | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Spider-Man: Into the Spider-Verse | 4.0/4 | 3.6/4 | |
| 23. | Suspiria (2018) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 24. | Thoroughbreds (2018) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 25. | You Were Never Really Here | 4.0/4 | 2.9/4 |



