Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Apocalypse Now | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | American Gangster | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Shaun of the Dead | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Black Sheep (2007) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Zombieland | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 10. | Blue is the Warmest Color ( vie d'Adèle, La ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 |



