Movies I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 1984 (1956) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Coco Before Chanel ( Coco avant Chanel ) | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Dead Like Me: Life After Death | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | What the #$*! Do We (K)now!? ( What the Bleep Do We Know? ) | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 5. | Fast Food Nation | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | The Wizard of Oz (1939) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Tin Man (2007) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Like Crazy (2011) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Into the Wild | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Hunger Games | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | The Vow (2012) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 3.5/4 | 3.2/4 |



