Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Silence of the Lambs | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | G.I. Jane | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Gods Must Be Crazy | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | The Goonies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Pursuit of Happyness | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Devil Wears Prada | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Stand by Me | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Office Space | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Mrs. Doubtfire | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Cast Away (2000) | 4.0/4 | 3.0/4 |



