Rented Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | With Honors | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Outbreak | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Thinner | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 5. | Pride (2007) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Murder by Numbers | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Boys Don't Cry | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Weekend at Bernie's | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Mirrors (2008) | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 10. | 300 | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Coneheads | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 12. | The Fugitive (1993) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Meet Bill | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Be Kind Rewind | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Yes Man | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Smile (2005) | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 17. | The Bad News Bears (1976) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | The Karate Kid (1984) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Little Nicky | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 20. | Fireproof | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Marley and Me | N/A | 2.6/4 | |
| 22. | The Day the Earth Stood Still (2008) | N/A | 2.1/4 | |
| 23. | The Rainmaker (1997) | N/A | 2.6/4 | |
| 24. | Seven Pounds | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 25. | Milk | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 26. | Slumdog Millionaire | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 27. | Personal Effects | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 28. | Disaster Movie | 3.0/4 | 0.8/4 | |
| 29. | Role Models | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 30. | Taken (2009) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 31. | Constantine | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 32. | Grizzly Man | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 33. | Akeelah and the Bee | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 34. | Domestic Disturbance | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 35. | My Sister's Keeper | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 36. | Moon | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 37. | Michael Jackson's This is It | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 38. | The Heartbreak Kid (2007) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 39. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 |



