Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Apocalypse Now | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | There Will Be Blood | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Paper Moon | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | In Cold Blood | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Ed Wood | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Dead Man | 4.0/4 | 2.9/4 |



