2005 by TRoseKnows

2005

# Movie Title Rating Overall Add
1. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5/4 3.0/4
2. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
3. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
4. The Wedding Crashers 3.5/4 2.7/4
5. Coach Carter 3.5/4 2.7/4
6. Green Street Hooligans 3.5/4 2.9/4
7. A History of Violence 3.0/4 3.0/4
8. Crash (2005) 3.0/4 2.9/4
9. Walk the Line N/A 3.1/4
10. The Longest Yard (2005) 3.0/4 2.4/4
11. Kiss Kiss, Bang Bang 3.0/4 2.9/4
12. Munich 3.0/4 3.0/4
13. Capote 2.5/4 2.9/4
14. Lord of War 2.5/4 2.8/4
15. Four Brothers 2.5/4 2.7/4
16. The 40 Year-Old Virgin 2.5/4 2.9/4
17. Hitch 2.5/4 2.5/4
18. Mr. and Mrs. Smith (2005) 2.5/4 2.5/4
19. Layer Cake 2.5/4 2.7/4
20. Derailed (2005) 2.5/4 2.4/4
21. Two for the Money 2.5/4 2.4/4
22. Waiting... (2005) 2.5/4 2.5/4
23. The Amityville Horror (2005) 2.5/4 2.5/4
24. The War of the Worlds (2005) 2.5/4 2.6/4
25. Sin City 2.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name