84-80 by TRoseKnows

84-80

# Movie Title Rating Overall Add
1. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
2. The Terminator 3.5/4 3.1/4
3. Caddyshack 4.0/4 3.0/4
4. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.0/4 3.2/4
5. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
6. ET: The Extra-Terrestrial 3.0/4 3.1/4
7. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
8. Raging Bull 3.0/4 3.3/4
9. Once Upon a Time in America 2.5/4 3.2/4
10. This is Spinal Tap 3.0/4 3.1/4
11. Airplane! 3.0/4 3.0/4
12. Beverly Hills Cop 2.5/4 2.9/4
13. The Karate Kid (1984) 2.5/4 2.9/4
14. A Christmas Story (1983) 3.0/4 3.1/4
15. The Outsiders (1983) 2.5/4 2.9/4
16. National Lampoon's Vacation 2.5/4 2.9/4
17. Poltergeist (1982) 3.0/4 3.0/4
18. Rocky III 2.5/4 2.7/4
19. An American Werewolf in London 3.0/4 2.9/4
20. Escape from New York 2.5/4 2.8/4
21. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
22. Urban Cowboy 3.0/4 2.5/4
23. The Blues Brothers 2.5/4 3.1/4
24. Fast Times at Ridgemont High 3.0/4 2.9/4
25. Friday the 13th (1980) 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name