2014 by TRoseKnows

2014

# Movie Title Rating Overall Add
1. Interstellar 4.0/4 3.2/4
2. Guardians of the Galaxy 4.0/4 3.2/4
3. American Sniper 3.5/4 3.0/4
4. Nightcrawler 3.5/4 3.3/4
5. St. Vincent 3.5/4 3.0/4
6. Gone Girl 3.0/4 3.2/4
7. X-Men: Days of Future Past 3.0/4 3.2/4
8. Dawn of the Planet of the Apes 3.5/4 3.1/4
9. Edge of Tomorrow 3.0/4 3.1/4
10. The Equalizer 3.0/4 3.0/4
11. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 3.0/4 3.2/4
12. John Wick 3.0/4 3.1/4
13. Godzilla (2014) 3.0/4 2.7/4
14. Fury (2014) 3.0/4 3.0/4
15. The Hunger Games: Mockingjay Part 1 3.0/4 2.7/4
16. The Drop (2014) 3.0/4 2.9/4
17. The Maze Runner 3.0/4 2.6/4
18. Neighbors (2014) 3.0/4 2.5/4
19. The Judge (2014) N/A 2.9/4
20. Jersey Boys 3.0/4 2.9/4
21. Draft Day 2.5/4 2.7/4
22. The Imitation Game 2.5/4 3.1/4
23. A Most Violent Year 2.5/4 2.9/4
24. Need for Speed 3.0/4 2.6/4
25. Joe (2014) 2.5/4 2.8/4
26. The Guest (2014) 3.0/4 2.9/4
27. 22 Jump Street 2.5/4 2.8/4
28. The Babadook 2.5/4 3.0/4
29. The Amazing Spider-Man 2 2.5/4 2.5/4
30. Inherent Vice 2.0/4 2.7/4
31. Non-Stop (2014) 2.0/4 2.7/4
32. The Gambler (2014) 2.0/4 2.5/4
33. Hercules (2014) 2.0/4 2.6/4
34. Lucy (2014) 2.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name