Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Scream 4 | N/A | 2.6/4 | |
| 2. | Back to the Future | N/A | 3.3/4 | |
| 3. | Orphan | N/A | 2.8/4 | |
| 4. | Natural Born Killers | N/A | 2.8/4 | |
| 5. | Coraline | N/A | 3.0/4 | |
| 6. | Jurassic Park | N/A | 3.2/4 | |
| 7. | Willy Wonka & the Chocolate Factory | N/A | 3.1/4 | |
| 8. | Grown Ups | N/A | 2.5/4 | |
| 9. | Knocked Up | N/A | 2.8/4 | |
| 10. | Sweet Home Alabama | N/A | 2.6/4 | |
| 11. | Pocahontas | N/A | 2.7/4 | |
| 12. | Pretty Woman | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | This is 40 | N/A | 2.4/4 | |
| 14. | Queen of the Damned | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Spun | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 16. | On the Outs | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Stephen King's It | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Sex and the City 2 | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 19. | Corpse Bride | N/A | 2.8/4 | |
| 20. | Maria Full of Grace | N/A | 3.0/4 | |
| 21. | Pet Sematary (1989) | N/A | 2.6/4 | |
| 22. | Practical Magic | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Interview with the Vampire | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 24. | Like Water for Chocolate | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 25. | Hocus Pocus | 4.0/4 | 2.7/4 |



