Top Movie List by Erwin van Wingen

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
2. Kill Bill: Volume 2 N/A 3.0/4
3. The Matrix 4.0/4 3.2/4
4. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
5. Hellboy (2004) N/A 2.7/4
6. X-Men N/A 2.9/4
7. X2 - X-Men United N/A 2.9/4
8. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
9. Reservoir Dogs N/A 3.3/4
10. Threesome (1994) N/A 2.1/4
11. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
12. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
13. The Usual Suspects N/A 3.3/4
14. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring N/A 3.3/4
15. Lord of the Rings: The Two Towers N/A 3.3/4
16. Lord of the Rings: The Return of the King N/A 3.4/4
17. Fight Club 4.0/4 3.3/4
18. Se7en N/A 3.3/4
19. American Beauty 3.0/4 3.1/4
20. Trainspotting N/A 3.1/4
21. Snatch N/A 3.1/4
22. X-Men: The Last Stand N/A 2.6/4
23. The Crow (1994) N/A 3.0/4
24. As Good as it Gets N/A 2.9/4
25. Hitch N/A 2.5/4
26. Looper N/A 2.9/4
27. Extraction (2020) N/A 2.7/4
28. Extraction 2 N/A 2.9/4
29. John Wick N/A 3.1/4
30. Inception 4.0/4 3.3/4
31. Baby Driver 4.0/4 3.1/4
32. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
33. Platoon 4.0/4 3.2/4
34. Star Trek 4.0/4 3.1/4
35. Green Book 3.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name