I Heart Writers by Ghost Seed

I Heart Writers

# Movie Title Rating Overall Add
1. Sunset Boulevard 4.0/4 3.3/4
2. Barton Fink 3.5/4 3.1/4
3. The Lost Weekend 4.0/4 3.0/4
4. Adaptation 3.5/4 2.9/4
5. Permanent Midnight 3.5/4 2.3/4
6. In a Lonely Place 4.0/4 2.9/4
7. Wonder Boys 2.5/4 2.9/4
8. Stranger Than Fiction 3.5/4 2.8/4
9. Fear and Loathing in Las Vegas 3.5/4 3.0/4
10. dolce vita, La 3.5/4 3.1/4
11. The TV Set 3.0/4 2.4/4
12. The Player (1992) 4.0/4 2.9/4
13. Misery 3.0/4 3.1/4
14. Capote 3.0/4 2.9/4
15. Shattered Glass 3.5/4 2.9/4
16. Naked Lunch 3.0/4 2.5/4
17. Reprise 3.5/4 3.0/4
18. Young Adult 3.5/4 2.5/4

Recent Comments

Allison
Allison
Movie God

Allison - wrote on 08/20/08 at 09:54 PM CT

I Heart Writers comment

Awesome list!! :)

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name