Top Sci-Fi
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Dune (1984) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Star Trek: First Contact | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Island (2005) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Dark City (1998) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Vanilla Sky | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | 2001: A Space Odyssey | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Charlotte's Web (2006) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Pi | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Village (2004) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Signs | 4.0/4 | 2.7/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 08/30/07 at 05:55 PM CT
Top Sci-Fi List comment
Wow, bro! Even though our lists are very different as far as placement, you have some SERIOUS variety here! AWESOME LIST!




