Top Crime Movie List by mauimartini

Top Crime

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Pope of Greenwich Village 4.0/4 2.4/4
2. State of Grace 4.0/4 3.0/4
3. The Godfather 4.0/4 3.5/4
4. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
5. Once Upon a Time in America 4.0/4 3.2/4
6. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
7. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
8. A Bronx Tale 3.5/4 3.0/4
9. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
10. Se7en 4.0/4 3.3/4
11. Donnie Brasco 3.5/4 2.9/4
12. True Romance 4.0/4 3.1/4
13. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
14. Lock, Stock and Two Smoking Barrels 4.0/4 3.1/4
15. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
16. Romeo is Bleeding (1994) 4.0/4 2.7/4
17. Snatch 4.0/4 3.1/4
18. Taxi Driver (1976) 4.0/4 3.3/4
19. Thief 3.5/4 2.9/4
20. Carlito's Way 3.5/4 3.0/4
21. The Departed 3.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name