Top Art House by Macasev

Top Art House

# Movie Title Rating Overall Add
1. Europa 4.0/4 2.9/4
2. Amateur (1995) 4.0/4 2.5/4
3. Nadja (1995) N/A 2.5/4
4. Happiness (1998) 4.0/4 2.8/4
5. Amarcord 4.0/4 3.0/4
6. Lost Highway 4.0/4 2.8/4
7. Requiem for a Dream 4.0/4 3.1/4
8. Delicatessen 4.0/4 2.9/4
9. Firemen's Ball, The ( Horí, má panenko ) 4.0/4 2.8/4
10. The Hunger (1983) 3.5/4 2.4/4
11. Prospero's Books 3.5/4 2.1/4
12. Edward II 3.5/4 2.5/4
13. Inland Empire 3.5/4 2.6/4
14. Caravaggio (1986) 4.0/4 2.5/4
15. The Cook, The Thief, His Wife, and Her Lover 3.5/4 2.7/4
16. Drowning by Numbers 3.5/4 3.1/4
17. The Devils (1971) 4.0/4 2.9/4
18. Tommy (1975) 4.0/4 2.5/4
19. Lisztomania 3.5/4 3.0/4
20. The Music Lovers (1971) 3.5/4 2.7/4
21. Head On (1999) 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name