Top 10 movies 1940's by Ryan Stephen M

Top 10 movies 1940's

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Great Dictator 4.0/4 3.3/4
2. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
3. Citizen Kane 4.0/4 3.3/4
4. Double Indemnity 4.0/4 3.3/4
5. The Philadelphia Story 4.0/4 3.2/4
6. Shadow of a Doubt (1943) 4.0/4 3.1/4
7. Rebecca (1940) 3.5/4 3.1/4
8. All the King's Men (1949) 3.5/4 2.9/4
9. The Treasure of the Sierra Madre 3.0/4 3.2/4
10. Arsenic and Old Lace 3.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name