Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Inglourious Basterds (2009) | 1.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Rear Window | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Unforgiven (1992) | 4.0/4 | 3.3/4 |



