Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Casper: A Spirited Beginning | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Alaska | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Diary of a Wimpy Kid: Dog Days | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Far from Home: The Adventures of Yellow Dog | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | The Black Stallion Returns | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Amazing Panda Adventure | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Shorts | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | It Takes Two (1995) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Leave It to Beaver | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 11. | Soccer Mom | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Doug's 1st Movie | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | The Big Green | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Spy Kids: All the Time in the World in 4D | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 15. | The Velveteen Rabbit | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 16. | See Spot Run | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 17. | The Country Bears | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 18. | 3 Ninjas Kick Back | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Smart House | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 20. | The Next Karate Kid | 4.0/4 | 1.8/4 |



