Movies I watched
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Titanic (1997) | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | P.S., I Love You | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | The First Time (2012) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | The Pursuit of Happyness | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Slumdog Millionaire | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | 17 Again | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Sweet November (2001) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | No Reservations | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Dear John | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Just Go With It | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Letters to Juliet | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Twilight (2008) | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 13. | I Love You Phillip Morris | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Thelma & Louise | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Man on Fire (2004) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | The Exorcist (1973) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Jennifer's Body | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 18. | Jeepers Creepers (2001) | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 19. | Girl by the Lake, The ( ragazza del lago, La ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 20. | Last Kiss, The ( ultimo bacio, L' ) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 21. | Night Train to Lisbon | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | Jack and Jill | 1.0/4 | 1.7/4 | |
| 23. | Why Did I Get Married? (2007) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 24. | Noah (2014) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 25. | Verbo | 1.5/4 | 2.2/4 |



