Top 5 John Carpenter Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Christine (1983) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Thing (1982) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Assault on Precinct 13 (1976) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Big Trouble in Little China | 3.0/4 | 2.8/4 |
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Christine (1983) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Thing (1982) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Assault on Precinct 13 (1976) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Big Trouble in Little China | 3.0/4 | 2.8/4 |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Are you sure you want to delete this list? |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Enter a new list name |