Top Horror Movie List by brittany

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Lost Boys 4.0/4 2.9/4
2. Scream (1996) 4.0/4 2.8/4
3. Sleepy Hollow 4.0/4 2.8/4
4. Gremlins (1984) 3.5/4 2.9/4
5. Disturbia 3.5/4 2.7/4
6. Saw 3.0/4 2.9/4
7. Halloween (1978) 3.5/4 3.2/4
8. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
9. Friday the 13th (1980) 3.5/4 2.8/4
10. The Ring (2002) 2.5/4 2.7/4
11. Carrie (1976) 3.0/4 3.0/4
12. Poltergeist (1982) 3.0/4 3.0/4
13. Poltergeist II 4.0/4 2.4/4
14. Interview with the Vampire 4.0/4 3.0/4
15. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
16. The Covenant (2006) 4.0/4 2.0/4
17. Mirrors (2008) 4.0/4 2.1/4
18. Underworld (2003) 2.5/4 2.8/4
19. The Amityville Horror (2005) 3.5/4 2.5/4
20. The Messengers (2007) 4.0/4 2.3/4
21. Vacancy 3.5/4 2.4/4
22. The Hitcher (2007) 3.5/4 2.1/4
23. Children of the Corn (1984) 2.5/4 2.5/4
24. Child's Play (1988) 2.5/4 2.6/4
25. Salem's Lot (1979) 3.0/4 2.7/4
26. The Unborn (2009) 4.0/4 1.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name