Movies I Want
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Legend of Billie Jean | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Air I Breathe | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Once Bitten | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 5. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Million Dollar Baby (2004) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Nothing But the Truth (2009) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | The In Crowd | N/A | 2.3/4 | |
| 9. | All I Wanna Do ( Strike! ) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Running on Empty | N/A | 2.9/4 | |
| 11. | The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | The Time Traveler's Wife | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Jennifer's Body | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | The Last Song | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 16. | A Nightmare on Elm Street (2010) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 17. | Remember Me (2010) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 18. | Alice in Wonderland (2010) | 3.5/4 | 2.6/4 |



