My DVD's: Musical
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Little Shop of Horrors (1986) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Rocky Horror Picture Show | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Producers (2005) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Chicago (2002) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | West Side Story (1961) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Music Man | N/A | 3.0/4 | |
| 7. | Seven Brides for Seven Brothers | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Oliver! | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Fiddler on the Roof | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Sound of Music | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Singin' in the Rain | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | An American in Paris | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Funny Face (1957) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Dr. Horrible's Sing-Along Blog | 3.5/4 | 3.1/4 |



