Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dumb and Dumber | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Some Like It Hot (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Team America: World Police | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Forgetting Sarah Marshall | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Bridesmaids (2011) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | There's Something About Mary | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | 21 Jump Street | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | This is the End | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | MacGruber | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 13. | I Love You Phillip Morris | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Strangers with Candy | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Hot Shots! Part Deux | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 16. | A Night at the Opera | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Ruthless People | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Hot Rod (2007) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 19. | The Cable Guy | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 20. | The Man with Two Brains | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 21. | Bowfinger | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Airplane! | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 23. | Monty Python and the Holy Grail | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 24. | Young Frankenstein | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 25. | Kentucky Fried Movie | 3.5/4 | 2.5/4 |



