Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Some Like It Hot (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Sabrina (1954) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Pearl Harbor | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Roman Holiday | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Miss Congeniality | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | The Family Stone | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Armageddon | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Princess Bride | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Breakfast at Tiffany's | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Palm Beach Story | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Paris - When it Sizzles | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Legally Blonde | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Anastasia (1997) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Funny Face (1957) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | It Happened One Night | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | White Christmas | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | How to Steal a Million | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Guys and Dolls | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | The Birdcage | 4.0/4 | 2.7/4 |



