Top Western
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Unforgiven (1992) | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Magnificent Seven (1960) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Searchers | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Dances with Wolves | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Django Unchained | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | True Grit (1969) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | El Dorado (1967) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Big Jake | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Rio Grande (1950) | 3.0/4 | 2.8/4 |



