Best Horror Comedy Films by Monnie1976

Best Horror Comedy Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. Tucker & Dale vs Evil 4.0/4 3.0/4
2. Eight Legged Freaks 3.0/4 2.0/4
3. Arachnophobia 4.0/4 2.6/4
4. The Cabin in the Woods 4.0/4 2.9/4
5. Versus 2.5/4 2.6/4
6. Masters of Horror - Deer Woman 2.5/4 2.2/4
7. Masters of Horror - Family 2.5/4 2.5/4
8. Gremlins (1984) 3.5/4 2.9/4
9. Summer School 3.5/4 2.3/4
10. Night of the Creeps 3.0/4 2.5/4
11. The Lost Boys 3.5/4 2.9/4
12. Hatchet 2.5/4 2.6/4
13. Tremors 2.5/4 2.7/4
14. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
15. Basket Case 2.5/4 2.2/4
16. Host, The ( Gwoemul ) 3.5/4 2.9/4
17. The World's End 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name