Movies that make me cry.
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lorenzo's Oil | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | A Walk to Remember | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Forrest Gump | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | My Girl | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | I Am Sam | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Fried Green Tomatoes | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Steel Magnolias | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | My Sister's Keeper | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Impossible | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | ET: The Extra-Terrestrial | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Brokeback Mountain | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Where the Day Takes You | 2.5/4 | 2.5/4 | 



