Best Slasher Movies by Monnie1976

Best Slasher Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
2. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.5/4 3.0/4
3. The Texas Chainsaw Massacre (1974) 3.0/4 2.9/4
4. Friday the 13th (1980) 3.0/4 2.8/4
5. The House on Sorority Row 3.0/4 2.7/4
6. Black Christmas (2006) 1.0/4 1.8/4
7. Tenebrae 4.0/4 2.8/4
8. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
9. Candyman (1992) 3.0/4 2.5/4
10. Bloody Reunion ( Seuseung-ui eunhye ) 3.0/4 2.4/4
11. Scream (1996) 4.0/4 2.8/4
12. Wrong Turn (2003) 2.5/4 2.6/4
13. Wes Craven's New Nightmare 3.0/4 2.7/4
14. American Psycho 3.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name