Best of 2012
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Avengers (2012) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Wreck-It Ralph | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Hunger Games | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Looper | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Cabin in the Woods | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Impossible | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Hotel Transylvania | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Diary of a Wimpy Kid: Dog Days | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Possession (2012) | 2.5/4 | 2.4/4 | 



