Best of 1989
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Glory (1989) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Back to the Future Part II | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Little Mermaid (1989) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Say Anything... | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | When Harry Met Sally... | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Driving Miss Daisy | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Steel Magnolias | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Parenthood | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Honey, I Shrunk the Kids | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Chances Are | 3.0/4 | 2.6/4 |



