Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Serenity (2005) | N/A | 3.0/4 | |
| 3. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Children of Men | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 |



