Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Lion King (1994) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Wall-E | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Fantasia | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Toy Story | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Fox and the Hound | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Simpsons Movie | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | South Park: Bigger, Longer & Uncut | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Charlotte's Web (1973) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Beauty and the Beast (1991) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Aladdin (1992) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Incredibles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Shrek | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | How the Grinch Stole Christmas (1966) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Madagascar | 3.0/4 | 2.7/4 |



