Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Monty Python and the Holy Grail | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Airplane! | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | City Slickers (1991) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Dumb and Dumber | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | A Christmas Story (1983) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Election (1999) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Bring It On | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 9. | Dodgeball: A True Underdog Story | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | There's Something About Mary | 3.0/4 | 2.8/4 |



