Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Lion King (1994) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Searching for Bobby Fischer | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Princess Bride | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Miracle on 34th Street (1947) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | How the Grinch Stole Christmas (1966) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Edward Scissorhands | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | ET: The Extra-Terrestrial | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Wall-E | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Black Stallion | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Big | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Finding Neverland | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Madagascar | 3.0/4 | 2.7/4 |



