Top Comic/Superhero
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Crow (1994) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Sin City | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Spider-Man | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Spider-Man 2 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Blade (1998) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | X-Men | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | X-Men: The Last Stand | N/A | 2.6/4 | |
| 10. | Batman Begins | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Batman (1989) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Superman (1978) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Superman II | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Superman Returns | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Unbreakable | 3.0/4 | 2.8/4 |



