Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Scarface (1983) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | True Romance | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | When Harry Met Sally... | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Bill & Ted's Bogus Journey | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Bill & Ted's Excellent Adventure | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Point Break (1991) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Mississippi Burning | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Rear Window | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 17. | Butch Cassidy and the Sundance Kid | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 19. | Fargo (1996) | N/A | 3.2/4 | |
| 20. | State of Grace | N/A | 3.0/4 | |
| 21. | Superman Returns | N/A | 2.5/4 | 



