Top Movies of 2024 by tony857

Top Movies of 2024

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dune: Part Two 4.0/4 3.2/4
2. Gladiator II 3.5/4 2.8/4
3. Emilia Pérez 4.0/4 2.9/4
4. A Quiet Place: Day One 4.0/4 2.6/4
5. Promised Land, The ( Bastarden ) 4.0/4 2.9/4
6. Hit Man (2024) 4.0/4 3.0/4
7. The Wild Robot 3.5/4 3.4/4
8. Conclave 3.5/4 3.0/4
9. Anora 4.0/4 3.5/4
10. Wicked (2024) 4.0/4 2.8/4
11. Alien: Romulus 4.0/4 2.9/4
12. The Fall Guy (2024) 3.0/4 2.6/4
13. Ordinary Angels 3.0/4 3.1/4
14. Twilight of the Warriors: Walled In ( Jiu Long cheng zhai · Wei cheng ) 3.0/4 2.6/4
15. The Piano Lesson 3.0/4 3.0/4
16. Young Woman and the Sea 3.5/4 3.5/4
17. Twisters (2024) 3.0/4 2.8/4
18. A Complete Unknown (2024) 3.0/4 2.9/4
19. Deadpool & Wolverine 3.0/4 3.2/4
20. Bad Boys: Ride or Die 2.5/4 2.5/4
21. Damsel (2024) 2.5/4 2.3/4
22. Challengers (2024) 3.0/4 3.1/4
23. Arthur the King 2.0/4 3.0/4
24. Monkey Man 3.0/4 2.8/4
25. Rebel Ridge 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name