Movies Watched by Sunbutt

Movies Watched

# Movie Title Rating Overall Add
1. '71 3.0/4 3.0/4
2. 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi 3.0/4 2.9/4
3. 21 2.0/4 2.7/4
4. 300 2.0/4 2.9/4
5. 9 3.0/4 2.8/4
6. A Bronx Tale 3.0/4 3.0/4
7. A Bug's Life 2.5/4 2.9/4
8. A Charlie Brown Christmas 3.0/4 3.1/4
9. A Christmas Carol (1984) 3.0/4 2.9/4
10. A Christmas Story (1983) 3.0/4 3.1/4
11. A Clockwork Orange 3.5/4 3.1/4
12. A Goofy Movie 3.0/4 2.6/4
13. A History of Violence 2.0/4 3.0/4
14. A Quiet Place (2018) 1.0/4 3.1/4
15. A Scanner Darkly 3.0/4 2.7/4
16. A Simple Plan 1.5/4 2.7/4
17. Act of Valor 3.0/4 2.7/4
18. Airplane! 3.0/4 3.0/4
19. Aladdin (1992) 3.0/4 3.1/4
20. Alien 3.0/4 3.3/4
21. Alice in Wonderland (1951) 3.0/4 2.9/4
22. Alice in Wonderland (2010) 2.0/4 2.6/4
23. Alita: Battle Angel 2.5/4 2.6/4
24. All Dogs Go to Heaven 3.0/4 2.6/4
25. All Dogs Go to Heaven 2 2.0/4 2.4/4
26. An All Dogs Christmas Carol 2.0/4 2.1/4
27. Alpha and Omega 1.5/4 2.2/4
28. Alvin and the Chipmunks 2.0/4 2.2/4
29. Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 2.0/4 2.1/4
30. Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked 2.0/4 2.3/4
31. Alvin and the Chipmunks: The Road Chip 1.5/4 2.1/4
32. Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) 3.0/4 3.1/4
33. American Animals (2018) 2.5/4 3.0/4
34. American Gangster 2.5/4 3.0/4
35. American History X 2.0/4 3.2/4
36. American Hustle 3.0/4 3.0/4
37. American Psycho 2.0/4 3.0/4
38. American Sniper 3.0/4 3.0/4
39. Anastasia (1997) 3.0/4 2.8/4
40. Anger Management 2.5/4 2.3/4
41. Animal Kingdom (2010) 2.5/4 2.9/4
42. Annihilation 1.5/4 2.8/4
43. Antz 2.5/4 2.5/4
44. Argo 3.0/4 3.1/4
45. Apollo 13 3.0/4 3.1/4
46. Arrival (2016) 3.0/4 3.2/4
47. Atlantis: The Lost Empire 3.0/4 2.7/4
48. Atlantis: Milo's Return 2.5/4 2.1/4
49. Avatar 1.5/4 3.0/4
50. Avengers: Infinity War 3.0/4 3.3/4
51. Baby Driver 3.0/4 3.1/4
52. Back to the Future 3.0/4 3.3/4
53. Back to the Future Part II 3.0/4 3.0/4
54. Back to the Future Part III 3.0/4 2.8/4
55. Back to the Outback 2.0/4 2.3/4
56. Bad Santa 0.5/4 2.6/4
57. Balto 3.0/4 2.8/4
58. Bambi 3.0/4 2.9/4
59. Barnyard: The Original Party Animals 2.5/4 1.9/4
60. Batman: Assault on Arkham 3.0/4 2.8/4
61. Batman: Under the Red Hood 3.0/4 2.9/4
62. Beauty and the Beast (1991) 3.0/4 3.2/4
63. Beauty and the Beast (2017) 2.5/4 2.7/4
64. Behind Enemy Lines 2.5/4 2.5/4
65. Beneath Hill 60 3.0/4 2.3/4
66. Better Off Dead 2.0/4 2.8/4
67. Big Hero 6 3.0/4 3.2/4
68. Black Dynamite 3.0/4 2.8/4
69. Black Hawk Down 3.0/4 3.0/4
70. Black Mass 3.0/4 2.8/4
71. Black Swan (2010) 1.5/4 3.0/4
72. Blazing Saddles 3.0/4 3.1/4
73. Blood Diamond 3.0/4 3.1/4
74. Blue Ruin 3.0/4 3.0/4
75. Body of Lies 3.0/4 2.6/4
76. Bolt 3.0/4 2.7/4
77. Boyz n the Hood 3.0/4 3.1/4
78. Brave (2012) 3.0/4 2.9/4
79. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
80. Brawl in Cell Block 99 1.5/4 2.7/4
81. Breakdown (1997) 2.5/4 2.6/4
82. Breakfast at Tiffany's 3.0/4 3.1/4
83. Breakin' 2: Electric Boogaloo 2.0/4 2.1/4
84. Brick (2006) 2.0/4 2.9/4
85. Brick Mansions 0.5/4 1.9/4
86. Bright 2.0/4 2.1/4
87. Brothers (2009) 3.0/4 2.7/4
88. Cape Fear (1991) 3.0/4 2.8/4
89. Captain Phillips 3.0/4 3.1/4
90. Carlito's Way 3.0/4 3.0/4
91. Cars 2.0/4 2.8/4
92. Cars 2 2.5/4 2.4/4
93. Cartel Land 1.5/4 3.0/4
94. Casino 4.0/4 3.2/4
95. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
96. Cast Away (2000) 3.0/4 3.0/4
97. Catch Me if You Can 3.0/4 3.1/4
98. Cats Don't Dance 3.0/4 2.8/4
99. Chappie 3.0/4 2.5/4
100. Chicken Little (2005) 1.5/4 2.2/4
101. Chip 'n' Dale: Rescue Rangers 2.0/4 2.3/4
102. Circle (2015) 1.5/4 2.2/4
103. City of God ( Cidade de Deus ) 3.0/4 3.3/4
104. Click 2.5/4 2.3/4
105. Clockers 2.0/4 2.6/4
106. Cloudy with a Chance of Meatballs 2.5/4 2.7/4
107. Coco (2017) 3.0/4 3.4/4
108. Cold in July 2.0/4 2.6/4
109. Collateral 3.0/4 2.9/4
110. Con Air 3.0/4 2.8/4
111. Cool World (1992) 1.0/4 1.8/4
112. Cop Car 2.0/4 2.8/4
113. Cop Land 2.0/4 2.7/4
114. Coraline 3.0/4 3.0/4
115. Cowboys & Aliens 2.5/4 2.5/4
116. Crash (2005) 3.0/4 2.9/4
117. Dallas Buyers Club 3.0/4 3.2/4
118. Deadpool 2.5/4 3.2/4
119. Death Sentence (2007) 1.5/4 2.4/4
120. Deep Cover (1992) 1.5/4 2.7/4
121. Deepwater Horizon 3.0/4 2.9/4
122. Demolition 3.0/4 2.7/4
123. Despicable Me 1.5/4 3.1/4
124. Despicable Me 2 1.5/4 2.9/4
125. Die Hard 3.0/4 3.3/4
126. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
127. District 9 3.0/4 3.0/4
128. Django Unchained 3.0/4 3.3/4
129. Doctor Strange (2016) 3.0/4 3.0/4
130. Donnie Brasco 3.0/4 2.9/4
131. Donnie Darko 3.0/4 3.0/4
132. Dr. Seuss' The Lorax 2.5/4 2.6/4
133. Drive (2011) 3.0/4 3.1/4
134. Duel (1971) 3.0/4 3.0/4
135. Dumbo (1941) 3.0/4 2.9/4
136. Eagle Eye 3.0/4 2.5/4
137. Eastern Promises 2.0/4 3.0/4
138. Easy A 2.5/4 2.9/4
139. Edge of Tomorrow 3.0/4 3.1/4
140. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
141. Eight Crazy Nights 2.0/4 2.1/4
142. El Camino: A Breaking Bad Movie 2.0/4 2.9/4
143. Encanto 3.0/4 3.0/4
144. End of Watch 3.0/4 3.1/4
145. Enemy (2014) 2.0/4 2.7/4
146. Enemy at the Gates 3.0/4 2.8/4
147. ET: The Extra-Terrestrial 3.0/4 3.1/4
148. Eurotrip 2.5/4 2.3/4
149. Face/Off 3.0/4 2.7/4
150. Fallen (1998) 2.5/4 2.7/4
151. Fantasia 3.0/4 3.0/4
152. Fantastic Beasts and Where to Find Them 2.0/4 2.8/4
153. Fantastic Mr. Fox 3.0/4 3.0/4
154. Fear and Loathing in Las Vegas 3.0/4 3.0/4
155. Ferris Bueller's Day Off 3.0/4 3.1/4
156. Fifty Shades of Grey 1.0/4 1.8/4
157. Fifty Shades Darker 1.0/4 1.2/4
158. Fight Club 3.0/4 3.3/4
159. Finding Nemo 2.5/4 3.2/4
160. Finding Dory 3.0/4 3.0/4
161. Flight (2012) 3.0/4 2.9/4
162. Flushed Away 2.0/4 2.6/4
163. Ford v. Ferrari 2.5/4 3.1/4
164. Forrest Gump 3.0/4 3.3/4
165. Four Brothers 3.0/4 2.7/4
166. Foxcatcher 3.5/4 2.9/4
167. Frailty 2.0/4 2.9/4
168. Frankenweenie (2012) 3.0/4 2.9/4
169. Free State of Jones 2.5/4 2.3/4
170. Fresh (1994) 3.0/4 3.1/4
171. Frozen (2013) 2.5/4 3.0/4
172. Frozen II 1.5/4 2.6/4
173. Full Metal Jacket 3.5/4 3.2/4
174. Fury (2014) 3.0/4 3.0/4
175. Gangs of New York (2002) 2.5/4 3.0/4
176. Gangster Squad 2.5/4 2.5/4
177. Gentlemen Prefer Blondes 2.5/4 2.8/4
178. Ghost Rider (2007) 2.0/4 1.9/4
179. Girl with the Dragon Tattoo, The ( Män som hatar kvinnor ) 3.0/4 3.1/4
180. Gnomeo and Juliet 2.5/4 2.5/4
181. Godzilla (2014) 2.5/4 2.7/4
182. Gone Baby Gone 2.5/4 3.0/4
183. Gone Girl 2.0/4 3.2/4
184. Gone in 60 Seconds (2000) 3.0/4 2.5/4
185. Good Time (2017) 2.5/4 3.2/4
186. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
187. Gotti (1996) 2.0/4 2.7/4
188. Gran Torino 3.5/4 3.2/4
189. Grand Piano 2.0/4 2.4/4
190. Green Room (2016) 2.0/4 2.9/4
191. Gremlins (1984) 2.5/4 2.9/4
192. Gremlins 2: The New Batch 2.5/4 2.4/4
193. Guardians of the Galaxy 3.0/4 3.2/4
194. Hacksaw Ridge 3.0/4 3.2/4
195. Halo 4: Forward Unto Dawn 2.5/4 2.5/4
196. Hansel & Gretel: Witch Hunters 2.0/4 2.3/4
197. Hard Candy 2.5/4 2.9/4
198. Harold & Kumar Go to White Castle 2.5/4 2.7/4
199. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2.5/4 2.5/4
200. Harold and Maude 3.0/4 3.1/4
201. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 3.0/4 3.0/4
202. Harry Potter and the Chamber of Secrets 3.0/4 2.9/4
203. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.0/4 3.1/4
204. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.0/4 3.0/4
205. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
206. Harry Potter and the Half-Blood Prince 3.0/4 3.0/4
207. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.0/4 3.1/4
208. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.0/4 3.2/4
209. Heat (1995) 2.0/4 3.2/4
210. Heathers 1.5/4 2.9/4
211. Hell or High Water 3.0/4 3.2/4
212. Highlander 3.0/4 2.8/4
213. Holes (2003) 2.5/4 2.7/4
214. Home on the Range (2004) 2.5/4 2.1/4
215. Hot Fuzz 3.0/4 3.0/4
216. Hotel Transylvania 2.5/4 2.8/4
217. Hotel Transylvania 2 2.0/4 2.3/4
218. Hotel Transylvania 3: Summer Vacation 2.5/4 2.4/4
219. How the Grinch Stole Christmas (1966) 3.0/4 3.0/4
220. How to Train Your Dragon (2010) 3.0/4 3.2/4
221. How to Train Your Dragon 2 (2014) 3.0/4 3.0/4
222. How to Train Your Dragon: The Hidden World 2.0/4 3.1/4
223. Hunt for the Wilderpeople 3.0/4 3.2/4
224. Hustle & Flow 2.5/4 2.9/4
225. I, Robot 3.0/4 2.7/4
226. I Am Legend 3.0/4 2.8/4
227. Ice Age 3.0/4 2.9/4
228. Ice Age: The Meltdown 3.0/4 2.7/4
229. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs 3.0/4 2.7/4
230. Ice Age: Continental Drift 3.0/4 2.6/4
231. Identity 3.0/4 2.8/4
232. In Bruges 3.0/4 3.1/4
233. Inception 3.0/4 3.3/4
234. Inglourious Basterds (2009) 3.0/4 3.2/4
235. Inside Man (2006) 2.5/4 2.9/4
236. Inside Out (2015) 3.0/4 3.3/4
237. Insomnia (2002) 2.5/4 2.7/4
238. Interstellar 3.0/4 3.2/4
239. Interview with the Vampire 3.0/4 3.0/4
240. It (2017) 3.0/4 3.0/4
241. It's the Great Pumpkin, Charlie Brown 3.0/4 3.0/4
242. The Italian Job (2003) 2.5/4 2.8/4
243. Jarhead 3.0/4 2.6/4
244. Jennifer's Body 2.0/4 2.3/4
245. John Wick 3.0/4 3.1/4
246. John Wick: Chapter Two 3.0/4 3.1/4
247. John Wick: Chapter 3 - Parabellum 3.0/4 3.0/4
248. Joker (2019) 2.5/4 3.2/4
249. Juice 2.5/4 2.8/4
250. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
251. Jurassic World 2.0/4 2.7/4
252. Kangaroo Jack 1.0/4 1.4/4
253. Kill Bill: Volume 1 3.0/4 3.0/4
254. Kill Bill: Volume 2 3.0/4 3.0/4
255. Killers (2010) 2.5/4 2.2/4
256. King of New York 1.5/4 2.8/4
257. Kingsman: The Secret Service 3.0/4 3.0/4
258. The King's Man 2.5/4 2.5/4
259. Kiss the Girls 1.5/4 2.6/4
260. Knives Out 3.0/4 3.2/4
261. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
262. Kung Fu Panda 2 3.0/4 2.9/4
263. Kung Fu Panda 3 3.0/4 3.0/4
264. L.A. Confidential 2.5/4 3.2/4
265. Labyrinth (1986) 2.5/4 2.9/4
266. Lady and the Tramp (1955) 3.0/4 3.0/4
267. Last Action Hero 3.0/4 2.2/4
268. Layer Cake 2.5/4 2.7/4
269. Leaving Las Vegas 1.5/4 3.0/4
270. Legend (1986) 1.5/4 2.7/4
271. Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 3.0/4 2.5/4
272. Lions for Lambs 2.5/4 2.5/4
273. Little Nemo: Adventures in Slumberland 3.0/4 2.5/4
274. Logan (2017) 3.0/4 3.2/4
275. Lone Survivor 3.0/4 3.1/4
276. Looper 3.0/4 2.9/4
277. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.0/4 3.3/4
278. Lord of the Rings: The Two Towers 3.0/4 3.3/4
279. Lord of the Rings: The Return of the King 3.0/4 3.4/4
280. Lord of War 3.0/4 2.8/4
281. Lucky Number Slevin 3.0/4 2.8/4
282. Machete Kills 2.5/4 2.3/4
283. Mad Max: Fury Road 2.5/4 3.2/4
284. Madagascar 3.0/4 2.7/4
285. Madagascar: Escape 2 Africa 3.0/4 2.6/4
286. Madagascar 3: Europe's Most Wanted 3.0/4 2.8/4
287. Maleficent 2.5/4 2.8/4
288. Man on Fire (2004) 3.0/4 2.9/4
289. Manos: The Hands of Fate 0.5/4 0.7/4
290. Mean Girls (2004) 2.0/4 2.7/4
291. Mean Girls 2 1.0/4 1.6/4
292. Meet the Robinsons 3.0/4 2.8/4
293. Memento 3.0/4 3.2/4
294. Menace II Society 3.0/4 3.0/4
295. Miller's Crossing 2.5/4 3.0/4
296. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.0/4 3.0/4
297. Mission: Impossible - Rogue Nation 3.0/4 3.0/4
298. Moana (2016) 3.0/4 3.2/4
299. Monkeybone 1.5/4 1.7/4
300. Monster House 3.0/4 2.6/4
301. Monsters, Inc. 3.0/4 3.2/4
302. Monsters University 3.0/4 3.0/4
303. Monsters vs. Aliens 2.5/4 2.6/4
304. Monty Python and the Holy Grail 3.5/4 3.2/4
305. Moon 3.0/4 3.1/4
306. Mr. Brooks 2.5/4 2.7/4
307. Mulan (1998) 3.0/4 2.9/4
308. Mulan 2 1.5/4 2.4/4
309. Munich 3.0/4 3.0/4
310. Muppet Christmas Carol 2.5/4 2.9/4
311. Muppet Treasure Island 2.5/4 2.5/4
312. Murder on the Orient Express (2017) 2.0/4 2.7/4
313. My Fair Lady 3.0/4 3.1/4
314. My Little Pony: The Movie (1986) 2.0/4 2.0/4
315. My Little Pony: Equestria Girls 2.5/4 2.9/4
316. Mystic River 3.0/4 3.1/4
317. National Lampoon's Christmas Vacation 3.0/4 2.9/4
318. Neighbors (2014) 2.5/4 2.5/4
319. New Jack City 2.0/4 2.7/4
320. Nightcrawler 3.0/4 3.3/4
321. No Country for Old Men 3.0/4 3.2/4
322. Nobody (2021) 3.0/4 2.9/4
323. Nocturnal Animals 1.5/4 3.0/4
324. Non-Stop (2014) 3.0/4 2.7/4
325. Now You See Me 3.0/4 2.9/4
326. O Brother Where Art Thou 2.0/4 3.0/4
327. Oblivion 3.0/4 2.6/4
328. Ocean's Eleven (2001) 3.0/4 3.0/4
329. Ocean's Twelve 2.0/4 2.5/4
330. Ocean's Thirteen 2.0/4 2.7/4
331. Oliver & Company 3.0/4 2.7/4
332. Olympus Has Fallen 2.5/4 2.5/4
333. London Has Fallen 2.0/4 2.3/4
334. One Hour Photo 3.0/4 2.6/4
335. Open Season (2006) 2.5/4 2.4/4
336. Open Season 2 2.5/4 2.3/4
337. Open Season 3 2.5/4 2.2/4
338. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 3.0/4 3.2/4
339. Panic Room 2.0/4 2.6/4
340. Peter Pan (1953) 2.5/4 2.9/4
341. Phone Booth 2.5/4 2.6/4
342. Pinocchio (1940) 3.0/4 3.0/4
343. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2.5/4 3.1/4
344. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2.5/4 2.8/4
345. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2.5/4 2.7/4
346. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2.5/4 2.7/4
347. Platoon 3.0/4 3.2/4
348. Pocahontas 3.0/4 2.7/4
349. Pokémon Detective Pikachu 1.0/4 2.4/4
350. Primal Fear 3.0/4 3.1/4
351. Prisoners (2013) 3.5/4 3.2/4
352. Professional, The ( Léon ) 3.5/4 3.3/4
353. Prometheus (2012) 3.0/4 2.8/4
354. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
355. Quantum of Solace 3.0/4 2.6/4
356. Race for Your Life, Charlie Brown 3.0/4 3.0/4
357. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
358. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.0/4 3.0/4
359. Indiana Jones and the Last Crusade 3.0/4 3.2/4
360. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2.5/4 2.4/4
361. Rango (2011) 3.0/4 2.8/4
362. Rat Race (2001) 2.5/4 2.3/4
363. Ratatouille 3.0/4 3.1/4
364. Raya and the Last Dragon 1.5/4 2.8/4
365. Remember the Titans 3.0/4 3.1/4
366. Reservoir Dogs 3.5/4 3.3/4
367. Road to Perdition 2.5/4 3.0/4
368. Robots (2005) 3.0/4 2.5/4
369. Rocky (1976) 3.5/4 3.2/4
370. Rocky II 3.5/4 2.8/4
371. Rocky III 3.0/4 2.7/4
372. Rocky IV 3.0/4 2.6/4
373. Rocky V 1.5/4 1.8/4
374. Rocky Balboa 2.0/4 2.6/4
375. Room (2006) 1.5/4 1.4/4
376. Rosemary's Baby 3.0/4 3.0/4
377. Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) 3.0/4 3.0/4
378. Rugrats Go Wild 2.5/4 1.8/4
379. Rugrats in Paris 3.0/4 2.3/4
380. Rules of Engagement 3.0/4 2.5/4
381. Running Scared (2006) 2.0/4 2.7/4
382. S.W.A.T. 3.0/4 2.3/4
383. Sabotage (2014) 2.5/4 2.2/4
384. Salt (2010) 3.0/4 2.7/4
385. Santa Claus is Comin' to Town 2.5/4 3.0/4
386. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4
387. Scoob! 2.0/4 2.1/4
388. Scooby-Doo 2.5/4 1.9/4
389. Scott Pilgrim vs. The World 1.5/4 2.9/4
390. Se7en 3.0/4 3.3/4
391. Searching 3.0/4 3.1/4
392. Season of the Witch (2011) 3.0/4 2.3/4
393. Secret Window 1.5/4 2.4/4
394. Secretary 2.5/4 2.8/4
395. Serbian Film, A ( Srpski film ) 1.5/4 2.2/4
396. Set It Off 2.0/4 2.7/4
397. Sexy Beast 2.5/4 2.9/4
398. Shaun of the Dead 3.0/4 3.1/4
399. Sherlock Holmes (2009) 3.0/4 2.9/4
400. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 3.0/4 2.9/4
401. Shooter (2007) 3.0/4 2.8/4
402. Shrek 3.0/4 3.1/4
403. Shutter Island 3.0/4 3.1/4
404. Sicario 3.5/4 3.2/4
405. Sicario: Day of the Soldado 3.0/4 2.8/4
406. Sin City 2.5/4 3.0/4
407. Sing (2016) 2.5/4 2.6/4
408. Sing 2 2.5/4 2.6/4
409. Skyfall 3.0/4 3.1/4
410. Smiley Face 2.5/4 2.4/4
411. Snow White and the Seven Dwarfs 3.0/4 3.0/4
412. Song of the Sea 1.5/4 3.2/4
413. South Central 2.5/4 2.5/4
414. South Park: Bigger, Longer & Uncut 3.0/4 2.9/4
415. Southpaw (2015) 3.0/4 2.6/4
416. Space Jam: A New Legacy 1.0/4 1.6/4
417. Spectre (2015) 2.0/4 2.7/4
418. Speed (1994) 2.5/4 2.9/4
419. Spider-Man 3.0/4 2.9/4
420. Spider-Man 2 3.0/4 2.9/4
421. Spider-Man 3 3.0/4 2.5/4
422. Spirit: Stallion of the Cimarron 3.0/4 2.6/4
423. Split (2017) 1.0/4 2.9/4
424. Spotlight 3.0/4 3.3/4
425. Spring Breakers 2.0/4 2.3/4
426. Stand by Me 3.0/4 3.2/4
427. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 2.0/4 2.4/4
428. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2.5/4 2.4/4
429. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2.5/4 2.8/4
430. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.0/4 3.3/4
431. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 3.0/4 3.4/4
432. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.0/4 3.2/4
433. Star Wars: The Force Awakens 3.0/4 3.1/4
434. Rogue One: A Star Wars Story 3.0/4 3.1/4
435. Stay Tuned 2.0/4 2.1/4
436. Step Up 2.5/4 2.8/4
437. Step Up 2 the Streets 2.5/4 2.5/4
438. Stigmata 2.0/4 2.3/4
439. Straight Outta Compton 3.0/4 3.1/4
440. Suicide Squad (2016) 2.0/4 2.3/4
441. The Suicide Squad (2021) 1.0/4 2.8/4
442. Super 8 2.0/4 2.8/4
443. Surf's Up 2.5/4 2.7/4
444. Tampopo 3.0/4 3.1/4
445. Tangled (2010) 3.0/4 3.1/4
446. Tarzan (1999) 3.0/4 2.8/4
447. The Adventures of Tintin 3.0/4 2.8/4
448. The Aristocats 2.5/4 2.8/4
449. The Babadook 3.0/4 3.0/4
450. The Bad Guys (2022) 3.0/4 2.8/4
451. The Bank Job 3.0/4 2.8/4
452. The Black Cauldron 3.0/4 2.6/4
453. The Bling Ring 1.5/4 2.4/4
454. The Book of Eli 3.0/4 2.8/4
455. The Boondock Saints 3.0/4 2.9/4
456. Boondock Saints II: All Saints Day 2.5/4 2.5/4
457. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
458. The Bourne Ultimatum 3.0/4 3.2/4
459. The Bourne Supremacy 3.0/4 3.1/4
460. The Bourne Legacy 3.0/4 2.7/4
461. The Brave One (2007) 2.5/4 2.4/4
462. The Breakfast Club 3.5/4 3.2/4
463. The Butterfly Effect (2004) 3.0/4 2.7/4
464. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
465. The Dark Knight Rises 2.5/4 3.2/4
466. The Departed 3.0/4 3.3/4
467. The Equalizer 3.0/4 3.0/4
468. The Equalizer 2 2.5/4 2.6/4
469. The Expendables 2.0/4 2.6/4
470. The Expendables 2 3.0/4 2.6/4
471. The Expendables 3 3.0/4 2.6/4
472. The Fast and the Furious (2001) 2.5/4 2.5/4
473. 2 Fast 2 Furious 2.5/4 2.1/4
474. The Fast and the Furious: Tokyo Drift 1.5/4 2.3/4
475. Fast & Furious (2009) 2.5/4 2.7/4
476. Fast Five 2.5/4 2.9/4
477. Fast & Furious 6 2.5/4 2.8/4
478. Furious 7 3.0/4 2.8/4
479. The Fate of the Furious 2.0/4 2.5/4
480. F9 1.0/4 2.2/4
481. The Father (2020) 3.0/4 3.2/4
482. The Foreigner (2017) 2.5/4 2.6/4
483. The Fox and the Hound 3.0/4 2.9/4
484. The Fugitive (1993) 2.0/4 3.1/4
485. The Gambler (2014) 2.5/4 2.5/4
486. The Game (1997) 2.5/4 3.0/4
487. The Gift (2015) 1.5/4 2.8/4
488. The Good Dinosaur 2.5/4 2.6/4
489. The Great Mouse Detective 3.0/4 2.9/4
490. The Green Mile 3.5/4 3.3/4
491. The Grey 1.0/4 2.7/4
492. The Gray Man (2022) 2.0/4 2.4/4
493. The Guardian (2006) 2.5/4 2.7/4
494. The Guilty (2021) 3.0/4 2.4/4
495. The Hateful Eight 3.0/4 3.1/4
496. The Hobbit: An Unexpected Journey 3.0/4 3.0/4
497. The Hobbit: The Desolation of Smaug 3.0/4 3.0/4
498. The Hobbit: The Battle of Five Armies 3.0/4 2.8/4
499. The Hunger Games 3.0/4 2.9/4
500. The Hunger Games: Catching Fire 3.0/4 3.0/4
501. The Hunger Games: Mockingjay Part 1 3.0/4 2.7/4
502. The Hunger Games: Mockingjay Part 2 2.0/4 2.4/4
503. The Hurt Locker 3.0/4 3.1/4
504. The Imitation Game 3.0/4 3.1/4
505. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
506. Incredibles 2 3.0/4 3.2/4
507. The Invitation (2016) 1.5/4 2.9/4
508. The Irishman (2019) 3.0/4 3.2/4
509. The Iron Giant 3.0/4 3.0/4
510. The Jungle Book (1967) 3.0/4 2.9/4
511. The Killing of a Sacred Deer 1.5/4 3.1/4
512. The Last Samurai 3.0/4 2.8/4
513. The Lego Movie 3.0/4 3.1/4
514. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
515. The Lion King II: Simba's Pride 3.0/4 2.7/4
516. The Lion King 1 1/2 2.5/4 2.6/4
517. The Little Mermaid (1989) 3.0/4 3.0/4
518. The Lookout (2007) 2.5/4 2.8/4
519. The Lovely Bones 1.5/4 2.5/4
520. The Magnificent Seven (2016) 3.0/4 2.7/4
521. The Man from U.N.C.L.E. 3.0/4 2.8/4
522. The Martian 3.0/4 3.2/4
523. The Matrix 3.0/4 3.2/4
524. The Matrix Reloaded 2.5/4 2.6/4
525. The Matrix Revolutions 2.5/4 2.5/4
526. The Monuments Men 2.5/4 2.5/4
527. The Nice Guys 3.0/4 3.0/4
528. The Nightmare Before Christmas 3.0/4 3.1/4
529. The Nut Job 2.0/4 2.0/4
530. The Peanuts Movie 3.0/4 2.9/4
531. The Place Beyond the Pines 3.0/4 3.0/4
532. The Polar Express 2.5/4 2.7/4
533. The Prestige (2006) 1.5/4 3.1/4
534. The Princess and the Frog 3.0/4 2.8/4
535. The Princess Bride 3.0/4 3.2/4
536. The Railway Man 3.0/4 2.9/4
537. The Rescuers (1977) 3.0/4 2.7/4
538. The Rescuers Down Under 2.5/4 2.7/4
539. The Revenant (2015) 3.5/4 3.3/4
540. The Road (2009) 3.0/4 2.8/4
541. The Road to El Dorado 3.0/4 2.6/4
542. The Rock 3.0/4 2.8/4
543. The Rocketeer 2.0/4 2.4/4
544. The Rugrats Movie 3.0/4 2.4/4
545. The Running Man (1987) 2.5/4 2.7/4
546. The Score (2001) 2.0/4 2.6/4
547. The Secret Life of Walter Mitty (2013) 3.0/4 2.8/4
548. The Secret of NIMH 3.0/4 2.9/4
549. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
550. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
551. The Simpsons Movie 3.0/4 2.7/4
552. The Skeleton Key 2.0/4 2.5/4
553. The SpongeBob SquarePants Movie 3.0/4 2.6/4
554. The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water 3.0/4 2.4/4
555. The SpongeBob Movie: Sponge on the Run 2.0/4 2.0/4
556. The Standoff at Sparrow Creek 2.0/4 2.6/4
557. The Sword in the Stone 3.0/4 2.9/4
558. The Talented Mr. Ripley 2.5/4 2.8/4
559. The Terminator 3.0/4 3.1/4
560. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
561. Terminator 3: Rise of the Machines 2.5/4 2.4/4
562. Terminator: Genisys 3.0/4 2.3/4
563. The Thin Red Line 3.0/4 2.9/4
564. The Thing (1982) 3.0/4 3.2/4
565. The Town (2010) 3.0/4 3.0/4
566. The Truman Show 3.0/4 3.0/4
567. The Usual Suspects 3.5/4 3.3/4
568. The Virgin Suicides 2.5/4 2.8/4
569. The Wizard (1989) 2.0/4 2.3/4
570. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
571. The Wolf of Wall Street 3.5/4 3.3/4
572. The World's End 3.0/4 2.9/4
573. The Village (2004) 1.0/4 2.4/4
574. The Woman in Black (2012) 1.5/4 2.6/4
575. Thor: Ragnarok 3.0/4 3.0/4
576. Three Kings 3.0/4 2.8/4
577. To Kill a Mockingbird 3.5/4 3.3/4
578. Top Gun (1986) 3.0/4 2.7/4
579. Total Recall (2012) 2.5/4 2.4/4
580. Toy Story 3.0/4 3.3/4
581. Toy Story 2 3.0/4 3.1/4
582. Toy Story 3 3.0/4 3.3/4
583. Toy Story 4 2.5/4 3.1/4
584. Traffic (2000) 3.0/4 3.0/4
585. Training Day 3.0/4 3.0/4
586. Trainspotting 1.5/4 3.1/4
587. Treasure Planet 3.0/4 2.8/4
588. Triple 9 2.0/4 2.2/4
589. Troy 3.0/4 2.7/4
590. True Romance 3.0/4 3.1/4
591. Turning Red 0.5/4 2.2/4
592. Unbroken 3.0/4 2.8/4
593. Uncut Gems 2.0/4 3.2/4
594. Under the Silver Lake 2.0/4 2.5/4
595. Up (2009) 3.0/4 3.3/4
596. V for Vendetta 2.5/4 3.0/4
597. Wall-E 3.5/4 3.2/4
598. Watchmen 2.5/4 2.8/4
599. Watership Down 3.0/4 3.0/4
600. White House Down 2.5/4 2.6/4
601. Who Framed Roger Rabbit? 3.0/4 2.9/4
602. Willy Wonka & the Chocolate Factory 3.0/4 3.1/4
603. Wind River 2.5/4 3.1/4
604. Winter's Bone 2.5/4 2.9/4
605. World War Z 2.5/4 2.8/4
606. Wreck-It Ralph 3.0/4 3.1/4
607. Wyrmwood: Road of the Dead 3.0/4 2.8/4
608. You Were Never Really Here 2.0/4 2.9/4
609. Zero Dark Thirty 3.0/4 3.1/4
610. Zodiac (2007) 2.0/4 2.9/4
611. Zootopia 3.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name