Top Movie List by Ayumu

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pokémon 4Ever 4.0/4 2.5/4
2. The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader 4.0/4 2.7/4
3. Elysium 4.0/4 2.7/4
4. World War Z 4.0/4 2.8/4
5. I Am Legend 3.5/4 2.8/4
6. Black Hawk Down 4.0/4 3.0/4
7. War Horse 4.0/4 2.8/4
8. Sherlock Holmes (2009) 4.0/4 2.9/4
9. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 4.0/4 2.7/4
10. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
11. The Hobbit: An Unexpected Journey 4.0/4 3.0/4
12. Shaun of the Dead 4.0/4 3.1/4
13. Inception 4.0/4 3.3/4
14. Kung Fu Hustle 4.0/4 3.0/4
15. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 4.0/4 2.9/4
16. Misery 4.0/4 3.1/4
17. Platoon 4.0/4 3.2/4
18. The Nightmare Before Christmas 4.0/4 3.1/4
19. Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) 4.0/4 3.3/4
20. Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) 4.0/4 3.2/4
21. Time Changer 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name