Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon ( Doragon bôru Z 13: Ryûken bakuhatsu!! Gokû ga yaraneba dare ga yaru ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Bourne Identity (2002) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Kung Fu Hustle | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Rescue Dawn | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Wanted (2008) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Mission: Impossible III | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Prince of Persia: The Sands of Time | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Resident Evil: Extinction | 4.0/4 | 2.6/4 |



