Seen It by Amy

Seen It

# Movie Title Rating Overall Add
1. Schindler's List 3.5/4 3.4/4
2. The Matrix 3.0/4 3.2/4
3. Lord of the Rings: The Return of the King 1.5/4 3.4/4
4. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 1.5/4 3.3/4
5. Forrest Gump 3.0/4 3.3/4
6. Pulp Fiction 2.5/4 3.4/4
7. The Dark Knight 2.5/4 3.4/4
8. The Godfather 2.0/4 3.5/4
9. Fight Club 3.0/4 3.3/4
10. Shakespeare in Love 3.5/4 2.8/4
11. Playing by Heart 4.0/4 2.3/4
12. Under the Tuscan Sun 3.0/4 2.7/4
13. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
14. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
15. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
16. Lord of the Rings: The Two Towers 1.5/4 3.3/4
17. One Flew Over the Cuckoo's Nest N/A 3.4/4
18. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
19. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
20. Se7en 3.0/4 3.3/4
21. Braveheart (1995) N/A 3.2/4
22. The Departed N/A 3.3/4
23. Die Hard N/A 3.3/4
24. The Lion King (1994) N/A 3.3/4
25. The Shining (1980) N/A 3.3/4
26. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
27. The Hunger Games: Catching Fire 2.5/4 3.0/4
28. Saving Mr. Banks 3.0/4 3.0/4
29. Despicable Me 2 2.5/4 2.9/4
30. Iron Man 3 2.5/4 2.9/4
31. Man of Steel 3.5/4 2.7/4
32. Blackfish 1.5/4 3.2/4
33. The Dark Knight Rises 2.5/4 3.2/4
34. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
35. Argo 4.0/4 3.1/4
36. The Hunger Games 1.5/4 2.9/4
37. Pitch Perfect 3.5/4 2.9/4
38. Ted 3.0/4 2.8/4
39. Men in Black 3 2.5/4 2.7/4
40. Dark Shadows 1.5/4 2.4/4
41. The Odd Life of Timothy Green 2.5/4 2.6/4
42. Abraham Lincoln: Vampire Hunter 2.0/4 2.4/4
43. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 2.0/4 2.4/4
44. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.0/4 3.2/4
45. The Help 4.0/4 3.2/4
46. X-Men: First Class 3.5/4 3.1/4
47. 50/50 3.5/4 3.1/4
48. Rise of the Planet of the Apes 3.5/4 3.0/4
49. Monsters University 2.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name