Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Night of the Living Dead (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | RoboCop (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Dawn of the Dead (1979) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Revenge of the Nerds | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Aladdin (1992) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Beastmaster | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Wayne's World | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Platoon | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | One Hour Photo | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Narc (2002) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Starship Troopers | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Doctor Zhivago | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Shaun of the Dead | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 19. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 20. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 |
Recent Comments
Josh C - wrote on 08/26/07 at 05:08 PM CT
Top Movie List comment
Nice list, Robocop rules! You didn't rate any of them though? are they all 4 stars?




